Anamur İlçe Halk Kütüphanesi
 
BAĞLANTILAR

 
 
 
 
 
  Neredeyim : Sağ Menü  >  Yönetim

Yönetim

Dursun YAĞMUR
Kütüphane Müdürü

YAŞAM ÖYKÜSÜ

 

Dursun Yağmur 1955 yılında Amasya ili Orman Özü köyünde doğdu. İlkokulu doğduğu köyünde bitirdi. 31.07.1978 yılında Amasya Müzesinde göreve başladı. Ortaokul, lise ve üniversiteyi okulum dediği ve 1978–1991 yılları arasında görev yaptığı Amasya Müzesinde çalışarak dışardan bitirdi. Anadolu Üniversitesi İş İdaresi bölümü mezunudur.

1991–1993 yılları arasında Amasya Sağlık Müdürlüğünde görev yaptı. 16.11.1993 tarihinde Çankırı İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğünde Kütüphane Müdürü olarak göreve başladı. 22.05.1997 tarihinde istem dışı olarak Boyabat İlçe Halk Kütüphanesi Müdürlüğüne atandı. Bu görevi 4 ay yaptıktan sonra İdari Mahkeme Kararı ile tekrar Çankırı İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü görevine başladı. Çankırı İl Halk Kütüphanesinde görevini sürdürdüğü yıllarda birçok kültürel ve sosyal faaliyetlerde bulundu.2003 yılında ilk defa yapılan “Zeki Ömer Defne ve Çankırılı Şairler” konulu sempozyum’un Sekretarya Başkanlığını yürüttü. Bunun gibi pek çok kültürel ve sosyal faaliyetleri Çankırı Valiliğince ödüllendirildi.

Türk Kütüphaneciler Derneği Halkla İlişkiler Grubu tarafından 2009 yılı tarafından En İyi Halkla İlişkiler Uygulaması Ödülüne layık görüldü.

1 Temmuz 2010 yılından itibaren Anamur İlçe Halk Kütüphanesi Müdürlüğü görevini yürütmektedir.

Evli ve biri kız diğeri erkek 2 çocuk babası olan Dursun Yağmur, okumayı, kültür sanatı sevmekte, sosyal ve kültürel faaliyetlere katılmakta ve katkıda bulunmaktadır. Vakit buldukça amatör olarak müzikle uğraşmakta ve düzenli olarak hafta sonları doğa sporları yapmaktadır.Facebook -  Twitter'da Biz

 
Mesai Gün ve Saatleri

 
 
 Pazartesi - Cumartesi :08:00/17:00 Pazar Günü Kapalıdır.
 
İçerik Görüntülenme Sayısı

Bu sayfa 4119 kez gösterilmiştir.